Home / Pomysł na biznes na wsi / Gospodarstwa agroturystyczne to doskonały sposób na zdobycie dodatkowych środków
Gospodarstwa agroturystyczne to doskonały sposób na zdobycie dodatkowych środków

Gospodarstwa agroturystyczne to doskonały sposób na zdobycie dodatkowych środków

Prowadzenie agroturystyki to pomysł na działalność nie tylko na rolnika, który ma swoje gospodarstwo, ale też dla osób, którym marzy się ucieczka od miejskiego zgiełku. Można kupić domek na wsi i pomału rozwijać swój biznes. To doskonały sposób na połączenie uroku życia blisko natury z zarabianiem pieniędzy.

Gospodarstwa agroturystyczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród rodzin z dziećmi. To doskonała forma na wypoczynek z dala od wielkomiejskiego hałasu. To także szansa pokazania potomstwu zwierząt gospodarskich na żywo. Zainwestowanie w gospodarstwo agroturystyczne położone blisko popularnych miejsc na wypoczynek jak jezioro czy może, to stały przypływ gotówki także zimą.

Coraz więcej turystów decyduje się na wczasy na wsi

Jeżeli nie mieszkasz na wsi i dopiero planujesz się tam przeprowadzić, koniecznie zrób analizę kosztową przedsięwzięcia. Czasem bardziej opłacalne jest kupienie gospodarstwa z budynkami do remontu, niż konieczność stawiania wszystkiego od podstaw.

Planując założenie własnej agroturystyki przede wszystkim trzeba położyć nacisk na komfort gości. Ludzie są przyzwyczajeni do coraz wyższych standardów, więc oferowanie jednej łazienki na kilka pokoi może być niewystarczające.

Warto myśleć przyszłościowo, mały obiekt noclegowy łatwiej rozbudować, niż znaleźć fundusze na dokończenie dużej inwestycji. Koniecznie trzeba jednak mieć swój własny pomysł na formę tego biznesu. Może to być zarówno strusia ferma, jak i stadnina koni pod warunkiem, że nie ma takich zbyt wiele w okolicy.

Agroturystyka to coś więcej niż hodowla zwierząt

Najważniejsze jednak jest aspekt, który wyróżni dane gospodarstwo. Wiele osób, które wybiera taką formę odpoczynku liczy na atrakcje jak możliwość samodzielnego wyrobu masła, czy skosztowanie domowego sera czy twarogu. Jeżeli nie planuje się zakładania hodowli bydła warto nawiązać współprace z lokalnym dostawcą świeżego krowiego mleka.

Ciekawą atrakcją dla osoby mieszkającej w mieście może być też możliwość uczestniczenia w pracach polowych, czy też szansa na poprowadzenie ciągnika. Jednak najważniejsze w prowadzeniu takiego biznesu jest atmosfera jaka panuje wewnątrz. W momencie gdy są pewne niedociągnięcia to właśnie ona może sprawić, że dane osoby wrócą następnym razem.

7.78 avg. rating (77% score) - 9 votes

Jeden komentarz

  1. Z wlasnym biznesem jest jak ze wszystkim, żeby wyjąć trzeba włożyć coś od siebie. My mieliśmy odłożone pieniądze, pierwsze kupiliśmy projekt wybraliśmy ofertę archido, sporo taniej niż u reszty, potem zakup działki, wybór tematyki naszego gospodarstwa i tak od 3 lat jesteśmy posiadaczami własnego biznesu. Polecamy każdemu kto chce być Panem własnego czasu i losu…:-)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane miejsca zaznaczone są gwiazdką *

*

Scroll To Top