Home / Informacje / Jak otrzymać pierwszą pożyczkę w swoim życiu?
Jak otrzymać pierwszą pożyczkę w swoim życiu?

Jak otrzymać pierwszą pożyczkę w swoim życiu?

Ukończenie 18. roku życia, to przełomowy moment, na który czeka większość młodych ludzi. Wejście w dorosłość to chwila, w której otrzymujemy nowe prawa i przywileje, ale także obowiązki. Kiedy młody człowiek osiąga pełnoletniość ma również możliwość skorzystania ze swojej pierwszej pożyczki. Czy banki i instytucje pozabankowe chętnie udzielają pożyczek młodym ludziom bez historii kredytowej? Jak otrzymać pierwszą pożyczkę w swoim życiu?

Jakie bariery może napotkać osoba, która pierwszy raz ubiega się o pożyczkę?

Dla banków idealnym klientem jest osoba, która zatrudniona jest na umowę o pracę najlepiej na czas nieokreślony i w której dobrze zarabia – tak, by mieć wysoką zdolność kredytową. Istotne jest również posiadanie wykształcenia, które w razie utraty obecnej pracy pozwoli na szybkie znalezienie nowej posady. Ponadto dobrze, jeśli konsument ma nienaganną historię kredytową, czyli w przeszłości spłacał swoje zobowiązania finansowe terminowo. To jest opis bezpiecznego z punktu widzenia banku klienta, który rokuje na bezproblemowy zwrot zadłużenia.

A jak wygląda sytuacja, w której klient chce po raz pierwszy skorzystać ze środków instytucji finansowej? W takim przypadku wiele zależy od sytuacji zawodowej konsumenta. Z pewnością o pożyczkę lub kredyt trudniej będzie się starać studentowi, który uczy się w trybie dziennym i nie posiada własnych dochodów. Sama pełnoletność i co za tym idzie zdolność do czynności prawnych nie wystarczy. W takim przypadku łatwiej otrzymać pożyczkę z instytucji pozabankowych, które nieco mniej restrykcyjnie podchodzą do

Kolejną barierą, z jaką może się zderzyć klient, jest brak historii kredytowej. Dla banków i firm pożyczkowych osoba, która nie posiadała wcześniejszych zobowiązań finansowych, jest mało wiarygodna. Głównie dlatego, że nie wiadomo, jaki przebieg będzie miała spłata rat kredytu lub pożyczki. Jak zatem otrzymać swoją pierwszą pożyczkę?

Jak otrzymać pierwszą pożyczkę w swoim życiu?

Niezależnie od tego, czy niedawno ukończyliśmy 18 lat i uzyskaliśmy pełne prawa do czynności prawnych, czy po prostu wcześniej nie korzystaliśmy ze wsparcia finansowego banków lub instytucji pozabankowych, warto przygotować się do wypełnienia swojego pierwszego wniosku. Jeśli chcemy skorzystać ze wsparcia finansowego, z pewnością środki na swój cel łatwiej będzie nam pozyskać z instytucji pozabankowej. Dzięki pożyczce gotówkowej i jej terminowej spłacie będziemy przy okazji mogli budować swoją pozytywną historię kredytową. To szczególnie ważne jeśli wiemy, że w przyszłości będziemy chcieli wziąć np. kredyt hipoteczny.

Co będzie nam potrzebne do wypełnienia wniosku?

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na otrzymanie pieniędzy z pożyczki jest wnioskowanie o nią przez Internet. Z pewnością będzie nam potrzebny bezpieczny dostęp do Internetu (nie korzystajmy z sieci ogólnodostępnych), komputer lub smartfon. Jednym w wymaganych dokumentów jest dowód osobisty oraz nasze oświadczenie o zarobkach. Niezbędny jest również numer rachunku bankowego. W razie konieczności przygotujmy również rachunek za media, który potwierdzi nasze zameldowanie pod podanym we wniosku adresem. Aby instytucja pozabankowa mogła ocenić naszą zdolność kredytową zapewne konieczne będzie przesłanie wyciągu z konta za ostatni miesiąc lub przeskanowanie naszego rachunku za pomocą stworzonej do tego celu aplikacji weryfikującej tożsamość. Proces ten trwa zaledwie kilkadziesiąt minut i już za kilka godzin będziemy mogli cieszyć się z udostępnionych nam środków.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane miejsca zaznaczone są gwiazdką *

*

Scroll To Top