Home / Wszystkie pomysły / Pomysł na biznes – osuszanie domów
Pomysł na biznes – osuszanie domów

Pomysł na biznes – osuszanie domów

„Sezon” powodziowy w pełni. Choć już wielokrotnie w Polsce woda okazała się być nieokiełznanym żywiołem, nadal wiele osób nie ubezpiecza swoich domów przed powodzią.

Kiedy poziom wód w rzekach zaczyna opadać, przychodzi czas na ratowanie dobytku. Przesiąknięte wodą ściany domów nie zawsze nadają się do naprawy. Często trzeba je zburzyć i wybudować na istniejących fundamentach nowy dom. Jeśli jednak ściany zalanego uprzednio budynku znajdują się w dobrym stanie, można je osuszyć. Potrzeba jednak ku temu profesjonalnych urządzeń osuszających. Jest to szansa dla firm, które specjalizują się w takich działaniach. Opieranie swojej działalności wyłącznie na osuszaniu ścian domów popowodziowych, nie byłoby opłacalne. Niemniej, maszyny służące do suszenia domów po zalaniu ich wodą przydatne będą także na budowie, kiedy to trzeba przyspieszyć schnięcie tynków. Ile kosztuje otwarcie biznesu polegającego na osuszaniu domów? Jakie formalności będzie trzeba przy tym dopełnić?

Rejestracja działalności

Osuszanie budynków i likwidowanie w nich wilgoci jest działalnością, która nie będzie wymagała pozyskiwania żadnych szczególnych pozwoleń na jej prowadzenie. W praktyce wystarczy po prostu zarejestrować działalność gospodarczą w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, albo w Krajowym Rejestrze Sądowym, jeśli zamierzamy funkcjonować w formie spółki prawa handlowego. Musimy też zgłosić się do ZUS jako ubezpieczony i płatnik składek na ubezpieczenia społeczne oraz do Urzędu Skarbowego, jeśli będziemy chcieli być czynnym podatkiem podatku VAT. Po uzyskaniu numeru NIP i REGON dla firmy będzie można rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Oferta

W ofercie naszej firmy powinno znaleźć się osuszanie pomieszczeń mieszkalnych i biurowych z wilgoci, likwidowanie pleśni na ścianach i suficie czy podłodze, zabezpieczanie ścian przed powtórnym wniknięciem wilgoci i rozwojem pleśni, osuszanie pomieszczeń po powodziach i zalaniach, czy też usługi osuszania nowo położonych tynków w remontowanych lub budowanych nieruchomościach.

Ofertę trzeba jeszcze w odpowiedni sposób wypromować. W tym celu możemy założyć stronę internetową dla przedsiębiorstwa. Koszt jej stworzenia nie będzie wysoki – wystarczy na ten cel 1-1,5 tys. zł.

Koszty

Koszt zakupu profesjonalnej, przemysłowej maszyny osuszającej oscyluje wokół 15-20 tys. zł. Tańsze będą osuszacze budowlane, które można wypożyczać firmom budowlanym i remontowym. Koszt ich zakupu to 4-6 tys. zł. Niemniej, aby prowadzić działalność na szeroką skalę będziemy potrzebowali kilku podobnych maszyn, abyśmy mogli w jednym czasie obsługiwać kilku klientów. Dobrym pomysłem będzie rozszerzenie działalności o usuwanie brzydkich zapachów – pleśni, stęchlizny czy zapachów popowodziowych i po pożarach. W tym celu powinniśmy zaopatrzyć się w profesjonalne neutralizatory zapachów oraz w urządzenie do ozonowania. Jego koszt to 3-4 tys. zł za sztukę.

7.67 avg. rating (76% score) - 6 votes

Jeden komentarz

  1. istnieje jeszcze możliwość bezinwazyjnego osuszania, metoda ta jest długotrwała i tańsza

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane miejsca zaznaczone są gwiazdką *

*

Scroll To Top