Home / Informacje / Potencjał prywatnego biznesu
Potencjał prywatnego biznesu

Potencjał prywatnego biznesu

Z roku na rok przybywa chętnych na otwarcie własnej działalności. Tylko w 2013 roku
w KRS zarejestrowano aż 316 tysięcy nowych przedsiębiorstw. Outsourcing staje się atrakcyjną formą współpracy. Wynajmowanie usług pozwala ograniczyć koszty małym przedsiębiorcom, nie obniżając jakości ich pracy. Na rynku dostępne są wirtualne dyski,  internetowa księgowość, istnieje możliwość wynajęcia miejsc do pracy czy lokali na spotkania biznesowe.  

Miejsce pracy

Własny biznes wymaga odpowiedniego miejsca pracy. Jak wskazują badania przeprowadzone przez przez agencję OS&MG dla My Meeting Rooms ponad 55% jednoosobowych działalności ma biuro w domu lub mieszkaniu właściciela, a 41% firm wynajmuje salę na spotkania z pracownikami lub partnerami. Z raportu wynika również, że ponad 40% przebadanych osób najmuje sale, aby spotkać się z klientem. Taka forma pozwala wprowadzić do firmy znaczne oszczędności, dając możliwość profesjonalnego prowadzenia biznesu. Zaawansowana technologia i mobilność pozwala na sprawne przeprowadzenie spotkania, bez konieczności wynajmowania biura na stałe.

Platformy internetowe takie jak My Meeting Rooms umożliwiają rezerwację różnych miejsc, w zależności od potrzeb najmującego. W serwise dostępne są biura coworkingowe, sale konferencyjne, restauracje z oddzielnymi salami, czy mniej standardowe rozwiązania takie jak powierzchnie znajdujące się na ostatnim piętrze historycznego budynku PASTy czy Studio N16, mieszczącego się w zabytkowej kamienicy. Dzięki takim rozwiązaniom można ograniczyć koszty najmu biura o średnio 600 zł. Ponadto najmujący mogą dostosować miejsce do swoich potrzeb. Dobierając sprzęt biurowy, catering czy zaplecze techniczne. Jest to duża oszczędność czasu a także wygoda dla osoby organizującej spotkanie.

Z drugiej strony zarządcy nieruchomości mogą zwiększyć rozpoznawalność swojego miejsca
i czerpać zyski z niewykorzystanej w pełni powierzchni biznesowej.

Dokumenty w chmurach

Cloud computing cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Usługa ta polega na trzymaniu dokumentów w tzw. chmurze. Zaletą jest łatwy dostęp do danych, jak również przechowywanie kopii zapasowych plików. Cena serwera w chmurze zależy od konfiguracji, którą jest zainteresowany użytkownik, a opłaty są naliczane z dokładnością co do godziny. Dzięki temu ponoszone są tylko realne koszty. Przeciętne, roczne koszty utrzymania standardowego serwera w średniej wielkości firmie wynoszą nawet 30 tysięcy złotych,
z kolei obsługa chmury to koszt około 75 zł miesięcznie.

Outsourcing

Outsourcing jest najlepszym rozwiązaniem dla jednoosobowych i małych firm
w prowadzeniu dużych projektów. Daje możliwość zlecania zadań podwykonawcom, nie ponosząc kosztów ich utrzymania.

Pozwala również zredukować koszty związane z zakupem sprzętu biurowego oraz oprogramowania. Rozwiązanie to daje możliwość korzystania z usług najwyższej jakości
w cenie akceptowalnej dla małych przedsiębiorstw. Powierzając pracę specjalistom
z różnych branży, można budować wizerunek firmy na rynku, sprawnie zarządzając firmowym portfelem.

Internetowa księgowość

Na rynku dostępnych jest już coraz więcej różnego rodzaju oprogramowań, które można dostosować do potrzeb firmy. W wielu przypadkach, kiedy schemat wystawiania faktur
i płatności wygląda podobnie, warto przy pierwszym kontakcie z wirtualnym księgowym skonsultować się z fachowcem, w celu ustawienia niezbędnych konfiguracji.
W ten sposób księgowość zostanie sprawnie poprowadzona przez wirtualnego pracownika. Do usług księgowych wliczane są również dodatkowe opcje, takie jak porady eksperta czy możliwość skorzystania z dodatkowych dokumentów.


My Meeting Rooms to platforma stworzona dla właścicieli lokali, w których mogą się odbywać spotkania biznesowe. Chcemy, aby Twoi klienci mieli możliwość znalezienia odpowiedniego miejsca w dogodnym dla siebie terminie i lokalizacji. Bez komplikacji, tracenia czasu i pieniędzy.

Więcej na:
MMR-logo

Przykładowy zrzut ekranu:

Przykładowy zrzut ekranu

Przykładowy zrzut ekranu

7.67 avg. rating (76% score) - 3 votes

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane miejsca zaznaczone są gwiazdką *

*

Scroll To Top