Home / Informacje / Aktywność w organizacjach studenckich
Aktywność w organizacjach studenckich

Aktywność w organizacjach studenckich

Na większości polskich uczelni wyższych działają lokalne lub ogólnokrajowe, czy nawet międzynarodowe organizacje studenckie, skupiające w sobie ludzi młodych, aktywnych, którzy chcą działać na rzecz społeczności studenckiej. Czy warto brać w nich udział? Jakie korzyści żacy mogą z tego tytułu osiągnąć?

Pożytecznie spędzony czas

Okres studiów przez większość studentów i absolwentów jest uznawany za najpiękniejszy w życiu. To czas wolności, w której student może się całkowicie zatracić, albo wykorzystać ją w taki sposób, aby później mieć lepszy start w dorosłe życie.

Na uczelniach wyższych funkcjonują różne organizacje studenckie, które angażują się w różne obszary życia społecznego i zawodowego. Zaangażowanie się w taką organizację może być pożytecznie spożytkowanym czasem na studiach, co zaprocentuje w przyszłości. W takich organizacjach można spotkać wiele ciekawych ludzi, zawiązać kontakty naukowe i towarzyskie, a także i biznesowe w dłuższym okresie czasu. Zaletą takiego uczestnictwa jest integracja z innymi studentami i osobami. Można poznać życie studenckie i funkcjonowanie samej uczelni z zupełnie innej perspektywy.

Dodatkowy walor w CV

Jeśli w CV wysyłanym do pracodawcy znajdzie się działalność w organizacjach studenckich, to jest ona traktowana na równi z pierwszymi doświadczeniami zawodowymi takiej osoby. Firmy przychylniej patrzą na tych młodych ludzi, którzy w czasie studiów angażowali się w jakiekolwiek pożyteczne inicjatywy.

Samorozwój studenta

Prace przy projektach studenckich, na przykład przy organizowaniu sympozjów i konferencji, pozwalają na zdobywanie nowych umiejętności i doświadczenia. Niezwykle ważne są przy tym zdolności komunikacyjne i interpersonalne, które można w ten właśnie sposób kształtować. Przyczynia się to do pełnego rozwoju osobistego studenta, który może przełamać swoją nieśmiałość, nabyć pewność siebie, stać się bardziej otwartym i odważnym w kontaktach z innymi ludźmi.

Młody człowiek uczestnicząc w organizacjach studenckich ma szansę zawrzeć nowe znajomości, zdobyć przyjaciół i poszerzać swoje horyzonty na różnych polach. Może kształtować i doskonalić nowe umiejętności, czy wiedzę praktyczną, bardzo cenną w przyszłej pracy zawodowej.

Od tego semestru studenci nie muszą dzielić swojego czasu na naukę, przygotowanie notatek i szukanie materiałów do przygotowywania się do sesji, co skutecznie zmniejszało ich aktywność w organizacjach studenckich. Mogą od razu sięgnąć po gotowe notatki na PERKnotes i poświęcić dodatkowy czas na działalność w kołach naukowych.

flaga-z-haslem

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane miejsca zaznaczone są gwiazdką *

*

Scroll To Top