Home / Informacje / Czy warto założyć konto oszczędnościowe dla studentów?
Czy warto założyć konto oszczędnościowe dla studentów?

Czy warto założyć konto oszczędnościowe dla studentów?

Studia to dla większości osób pełen radości i interesujących doświadczeń okres. Dzięki wspólnym przeżyciom, dzieleniu radości i trosk to właśnie podczas studiów rodzą się przyjaźnie na całe życie, trwałe związki i partnerstwa biznesowe.

Studia to również intensywny czas nauki zarządzania własnym budżetem. Uczący się w trybie dziennym studenci często muszą pogodzić chodzenie na wykłady, samodzielną naukę do egzaminów z koniecznością zarabiania pierwszych pieniędzy.

Zarządzanie studenckim, napiętym budżetem to prawdziwa sztuka. Koszty życia w dużych miastach są naprawdę znaczne, a fundusze młodych ludzi często ledwie wystarczają na pokrycie podstawowych potrzeb. Zwłaszcza, jeśli nie mogą oni liczyć na pomoc ze strony rodziców czy najbliższej rodziny. Prawdziwą sztuką w takich warunkach będzie jednak … wygenerowanie oszczędności, które pomogą przetrwać trudniejszy czas lub opłacić nieprzewidziane wydatki.

Studenckie oszczędności

Chcąc zaoszczędzić choćby niewielką kwotę, postaw na regularność, wpłacając na rachunek choćby drobne sumy. Udało Ci się zarobić ekstra gotówkę na korepetycjach? Dostałeś pieniądze w urodzinowym prezencie od rodziców? Świetnym pomysłem będzie wpłacenie określonej części tej kwoty na studencki rachunek oszczędnościowy. Oszczędzając środki przez kilka czy kilkanaście miesięcy szybko przekonasz się, że taki system znakomicie się sprawdza, nie narażając Cię przy tym na znaczne wyrzeczenia.

Konto oszczędnościowe dla studentów – czy warto?

Studenckie konto oszczędnościowe to doskonała propozycja dla wszystkich studentów, którzy pragną, aby ich pieniądze same na siebie pracowały, dawały realne zyski, gwarantując jednocześnie zabezpieczenie w przypadku nieplanowanych wydatków czy zdarzeń losowych. W przeciwieństwie do lokaty, pieniądze z konta oszczędnościowego możesz wypłacić w dowolnej chwili, finansując niezbędne wydatki.

Większość banków oferuje swoim młodym klientom darmowe prowadzenie rachunku, bezpłatną kartę debetową oraz darmowe przelewy krajowe. Dzięki temu korzystanie z rachunku staje się komfortowe i przede wszystkim … tanie, co w przypadku studentów ma ogromne znaczenie.

To jednak nie wszystko. Niektóre banki zapewniają studentom dodatkowe profity. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku konta Getin Up Free Getin Banku, stworzonego specjalnie dla studentów od 18 r.ż. Jeśli na rachunek będzie wpływać stypendium studenckie, bank nagrodzi studenta premią w wysokości 3% wypłaconej przez uczelnię kwoty. Aby uzyskać premię, należy dokonać transakcji kartami debetowymi na kwotę min. 100 zł oraz ustawić na „Tak” zgody marketingowe. Jednorazową nagrodę w wysokości 50 zł student otrzymuje po spełnieniu powyższych warunków. Kolejny bonus w wysokości 3% łącznej kwoty przelanych stypendiów (max. 30 zł miesięcznie przez 9 miesięcy) daje w sumie następne 270 zł. Trzeba przyznać, że 320 zł nagrody za korzystanie z konta nie zdarza się codziennie. Co ważne, płacąc kartą Getin Banku wszyscy studenci otrzymają 10% zniżki na wszystkie seanse w kinach Cinema City oraz IMAX. Rabat obowiązuje również w strefie gastronomicznej.

Konto oszczędnościowe to doskonała okazja do nauki zarządzania własnym budżetem. Takie umiejętności z całą pewnością przydadzą się w przyszłości, ułatwią planowanie inwestycji i bardziej efektywne zarządzanie budżetem. Dzięki produktom finansowym, stworzonym specjalnie dla młodych osób jest to możliwe już od momentu wejścia w dorosłość.

10.00 avg. rating (87% score) - 1 vote

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane miejsca zaznaczone są gwiazdką *

*

Scroll To Top