Home / Wszystkie pomysły / Pomysł na biznes – przydomowa elektrownia słoneczna
Pomysł na biznes – przydomowa elektrownia słoneczna

Pomysł na biznes – przydomowa elektrownia słoneczna

W czasach nieustannie rosnących rachunków za prąd wszyscy zdajemy się szukać alternatywnych źródeł energii. Dlatego też ostatnimi laty tak dużą popularnością cieszą się przydomowe elektrownie słoneczne, wabiące klientów nieskomplikowanym montażem i widmem zaoszczędzonych na koncie środków. Czy jednak jest to inwestycja, która się opłaca? Spróbujemy odpowiedzieć dzisiaj Państwu na to i inne pytania.

Niewątpliwym atutem przydomowej elektrowni słonecznej jest fakt, że pozwala ona zarówno na zaoszczędzenie pieniędzy, jak i na zastosowanie u siebie systemów w pełni bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska. Co więcej, podobnie jak i elektrownie wiatrowe, wykorzystują one niewyczerpane źródła energii, dzięki czemu przyczyniają się do ochrony planety i każdorazowo okazują się niezawodne.

Co nas zatem wstrzymuje?

Wiele osób wzbrania się przed wykorzystaniem tego rozwiązania ze względu na dusze koszta wstępne inwestycji – zorganizowanie sobie przydomowej elektrowni to niemały wydatek, sięgający kilku, jeśli nie kilkunastu tysięcy złotych, który jednak przy wieloletnim stosowaniu finalnie nam się opłaci. Prąd, pozyskany dzięki przydomowej elektrowni słonecznej, może być następnie wykorzystany w dowolny sposób w naszym gospodarstwie domowym, jak choćby do podgrzewania wody czy uruchamiania urządzeń elektrycznych. Zapewnimy więc sobie w ten sposób energię, która na przykład oświetli nam dom bądź ogródek. Jeżeli dysponujemy małym bądź średniej wielkości domem, to przy zamontowaniu na dachu kolektorów słonecznych, w skali roku zaspokoimy nasze zapotrzebowanie w energię cieplną potrzebną do podgrzania ciepłej wody użytkowej nawet na 70 procent. W miesiącach letnich, kiedy słońce grzeje najcieplej, może to być natomiast nawet 100 procent. Dla porównania kosztów wystarczy sięgnąć po obecne rachunki i obliczyć zyski, możliwe na tym polu do osiągnięcia.

Maksymalne zyski przy minimalnej pracy

Poza wspomnianą już i oczywistą oszczędnością pieniędzy, własna elektrownia słoneczna ma też duży plus w postaci łatwej eksploatacji. Nie jest tutaj wymagana żadna szczególna konserwacja, wystarczy ograniczyć się do okazjonalnego czyszczenia ogniw. Co więcej, produkcja energii trwa nieustannie, nawet w pochmurne, pozbawione słońca dni. To rozwiązanie dobrze sprawdzi się więc zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym bądź też w budynkach użyteczności publicznej.

Ponieważ praca słońca trwa cały rok, nie ma powodu, aby nie pozyskiwać z niej dodatkowej energii – tym bardziej, że poza wkładem początkowym, nie będzie wymagała ona od nas ani wielkich nakładów finansowych, ani czasowych.

Więcej informacji: ZPUE S.A. – Producent urządzeń dla elektroenergetyki

5.50 avg. rating (61% score) - 2 votes

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane miejsca zaznaczone są gwiazdką *

*

Scroll To Top