Home / Wszystkie pomysły / Pralnia chemiczna – to łatwiejsze niż myślisz!
Pralnia chemiczna – to łatwiejsze niż myślisz!

Pralnia chemiczna – to łatwiejsze niż myślisz!

Wiele osób marzy o porzuceniu pracy na etacie i otwarciu własnej działalności gospodarczej. „Czas przejść na swoje” – to ponadczasowe hasło.  Tylko na co się zdecydować? Na pierwszy rzut oka pralnia chemiczna nie brzmi atrakcyjnie. To  skomplikowane i niemal na pewno wymaga setek zezwoleń – można pomyśleć. Nic bardziej mylnego! Otwarcie własnej pralni nie tylko nie wymaga specjalnych zezwoleń, ale też jest bardzo proste i może przynieść szybkie zyski. Trzeba tylko  mieć dobrych doradców i zainwestować we właściwy sprzęt. Tu pojawia się firma SOVRANA, która pomoże na każdym etapie.

O ile otwarcie pralni chemicznej nie wymaga zdobycia licencji czy zezwolenia, o tyle przedarcie się przez kwestie techniczne nie jest już takie łatwe. Internet tu nie pomoże, trzeba poznać opinie fachowców. Przede wszystkim, przed startem trzeba rozważyć dobór odpowiednich urządzeń oraz środków czyszczących, a także zdecydować się na konkretne metody prania, dostosowane do konkretnego modelu pralni i jej potrzeb. Podjęcie błędnych decyzji w takich kwestiach może okazać się brzemienne w skutkach. Konsultacje przed inwestycją są konieczne, jeśli chce się uniknąć błędów, które mogą dużo kosztować.

I dlatego zapytaliśmy przedstawiciela firmy SOVRANA, Sylwię Tyl, o porady jakich udzieliłaby osobom pragnącym otworzyć własną pralnię chemiczną oraz o polecany przez Nią sprzęt.

Po pierwsze, otwieranie dowolnej działalności gospodarczej wymaga nie tylko nakładów pieniężnych i pewnej dozy odwagi cywilnej, ale również specjalistycznej wiedzy. Mając świadomość, że osoba otwierająca taką działalność nie posiada jeszcze doświadczenia, firma SOVRANA oferuje profesjonalną pomoc w zakresie wyboru optymalnego wyposażenia do pralni – podkreśla Tyl. Po drugie, jest to pomoc kompleksowa, a więc obejmująca wszystkie aspekty prowadzenia działalności, jaką jest pralnia chemiczna – dodaje, zaznaczając, że firma oferuje bardzo atrakcyjny cennik usług.

SOVRANA, jako firma asystująca wielu osobom rozpoczynającym działalność w sektorze pralniczym, posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie na którym warto się oprzeć, aby uniknąć popełnionych przez poprzedników błędów, także na kluczowym etapie wyboru lokalu.
Kolejnym aspektem jest wybór odpowiednich technologii prania, a także zakup urządzeń i środków piorących. SOVRANA dzięki współpracy z firmą TREVIL, liderem w branży produkcji sprzętu przeznaczonego do prasowania oraz wykańczania odzieży może zaoferować w tym zakresie sprawdzone rozwiązania.

Sovrana - środek

TREVIL to firma założona jeszcze w latach 80-tych, posiadająca 150 ekskluzywnych importerów i sprzedająca swoje urządzenia niemalże na całym świecie. Jest w pierwszej 10-tce producentów systemów do prasowania.

Specjalistyczne systemy do prasowania TREVIL stosowane są zarówno w branży pralniczej, jak i w przemyśle odzieżowym. Firma posiada w swojej ofercie również nowoczesne wytwornice pary, znajdujące szerokie zastosowanie w różnego rodzaju procesach przemysłowych, nie tylko związanych z branżą odzieżową. Stosuje się je między innymi w zabiegach kosmetycznych, w procesach czyszczeniu metalu czy też w przetwórstwie spożywczym. To wszystko najlepiej pokazuje, dlaczego TREVIL to dobry wybór dla nowej pralni.

Urządzeniem, umożliwiającym szybkie i profesjonalne wykończenie procesu prania, jest manekin prasowalniczy TREVIFORM. Jest on niezbędny szczególnie w przypadku pralni, w których odzież prana jest za pomocą popularnego systemu Wet Cleaning.

Manekin prasowalniczy nie jest wynalazkiem nowym – firma TREVIL, będąca dziś liderem w branży, wyprodukowała pierwsze tego typu urządzenia już w 1995 roku. Manekin jest niezwykle intuicyjny i łatwy w obsłudze. Używany jest przede wszystkim do nadawania kształtu ubraniom, które stanowią okrycia wierzchnie, takim, jak płaszcze i kurtki. TREVIFORM w znacznym stopniu ułatwia, a także skraca proces czyszczenia, wystarczy bowiem kilka ruchów, aby nadać ubraniom właściwy kształt. Dzięki zastosowaniu tego urządzenia, nie jest konieczne wykonywanie dodatkowych poprawek na stole prasowalniczym. TREVIFORM wyposażony jest w kilka programów, co umożliwia optymalne dopasowanie procesu wykańczania do różnego rodzaju odzieży. Doskonale opracowana technologia zapewnia łatwe i skuteczne formowanie ubrań, bez obawy o ich rozciągnięcie, skurczenie czy zniszczenie. Manekin został też wyposażony w szereg udogodnień, mających na celu ułatwienie obsługi oraz skrócenie czasu renowacji odzieży. Posiada on między innymi manualną regulację siły nawiewu, teleskopową regulację wysokości do 140 cm, napinacze rękawów, automatyczne pozycjonowanie formy za pomocą fotokomórki, manualne zaciski dla garderoby z otworami, a także rotację formy o 3600.

Opisane urządzenia stanowią jedynie niewielki fragment oferty, prezentowanej przez firmę SOVRANA. Więcej informacji można odnaleźć na stronie www.sovrana.com.pl.

Sovrana logo

7.88 avg. rating (78% score) - 8 votes

Jeden komentarz

 1. Witam,
  chciałaby poznać koszty otwarcia pralni.
  Od dłuższego czasu zastanawiam się nad własnym biznesem.
  Mieszkam na dużym ,nowym osiedlu, domków jednorodzinnych. Moze tam pralnia by się sprawdziła?
  z poważaniem
  Małgosia

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane miejsca zaznaczone są gwiazdką *

*

Scroll To Top