Home / Informacje / Program do fakturowania – jak wybrać najlepsze narzędzie?
Program do fakturowania – jak wybrać najlepsze narzędzie?

Program do fakturowania – jak wybrać najlepsze narzędzie?

Wystawianie faktur to dla wielu przedsiębiorców kolejny obowiązek, który zajmuje czas i odciąga od właściwych zadań związanych z prowadzeniem firmy. Chcesz przyspieszyć proces generowania dokumentów księgowych? Postaw na intuicyjne oprogramowanie do wystawiania faktur. Czym powinien się charakteryzować najlepszy program? Sprawdziliśmy to!

Szerokie spektrum dokumentów sprzedażowych oraz JPK

Wybierając program do wystawiania faktur, należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaje dokumentów, które można dzięki niemu generować. Faktura VAT, proforma, marża, eksportowa, walutowa, dokument sprzedaży wewnątrzwspólnotowej, faktury i noty korygujące, paragony – żeby obsługa klientów przebiegała sprawnie, program musi umożliwiać wystawianie wielu różnych dokumentów. Warto także zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas system pozwala na generowanie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK), który jest obecnie obowiązkowy.

Szablony i baza klientów

Szybkie wystawianie faktur z pewnością ułatwi możliwość tworzenia szablonów dokumentów. Jest to funkcja szczególnie przydatna w przypadku cyklicznego generowania faktur dla tych samych klientów. Inną funkcjonalnością, którą powinien posiadać dobry program do fakturowania, jest tworzenie bazy kontrahentów. Najlepiej, jeśli oprogramowanie umożliwia automatyczne pobieranie danych klienta z bazy GUS – wtedy przy dodawaniu nowego kontaktu wystarczy podać numer NIP, a system ściągnie aktualne dane niezbędne do wystawienia faktury – nazwę firmy, adres itd.

Ewidencja produktów

Prowadzisz sklep internetowy i chcesz mieć kontrolę nad aktualnymi stanami magazynowymi? Dobry program do fakturowania udostępnia możliwość prowadzenia pełnej ewidencji sprzedawanych towarów i jest połączony z magazynem. Dzięki temu masz pewność, które produkty znajdują się na stanie, a których zaczyna brakować.

Sprawdź darmowe narzędzia

Jeżeli zależy Ci na zmniejszeniu kosztów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, postaw na darmowy program do faktur, który pomoże Ci usprawnić generowanie dokumentów księgowych i wysyłanie ich do klientów. Dostępne na rynku aplikacje łączą w sobie wiele możliwości i praktycznych funkcji, takich jak wystawianie różnych rodzajów dokumentów, tworzenie szablonów faktur czy ewidencjonowanie produktów.

Jeżeli interesuje Cię funkcjonalny i sprawdzony bezpłatny program do wystawiania firmowych faktur, już teraz wejdź na stronę: https://www.firmino.pl/darmowy-program-do-faktur/

10.00 avg. rating (91% score) - 2 votes

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane miejsca zaznaczone są gwiazdką *

*

Scroll To Top