Home / Informacje / Zalety wózków z napędem elektrycznym
Zalety wózków z napędem elektrycznym

Zalety wózków z napędem elektrycznym

Dostępne na rynku wózki widłowe różnią się między innymi rodzajem napędu. Najczęściej spotyka się wózki wyposażone w silnik spalinowy (na benzynę albo na gaz LPG) lub w silnik elektryczny. Te pierwsze uznawane są za dysponujące większym udźwigiem, ale z powodu emitowania spalin nie mogą być one użytkowane w pomieszczeniach zamkniętych. Ich praca zazwyczaj skutkuje nieco wyższym poziomem wytwarzanego hałasu niż w przypadku wózków z napędem elektrycznym.

Jeśli chodzi o wózki elektryczne, głównym atutem w porównaniu z modelami spalinowymi jest rodzaj zasilania. Nie wymagają one paliwa, wystarczy je podłączyć do źródła prądu. W zasadzie nie spotyka się już wózków sieciowych (największym ograniczeniem była długość kabla, która wyznaczała również maksymalną odległość pracy urządzenia od gniazdka). Najczęściej używane są wózki akumulatorowe, pracujące wydajnie i bez ograniczeń. Idealnie nadają się do pracy w zadaszonych, zamkniętych pomieszczeniach magazynowych. Są ciche, wydajne i zwrotne. Niektóre z nich mają maksymalny udźwig sięgający nawet do kilku tysięcy kilogramów. Dobrze zaprojektowany wózek znanej marki gwarantującej wysoką jakość to urządzenie ergonomiczne, wydajne oraz wytrzymałe, mogące pracować nieprzerwanie nawet przez wiele godzin, umożliwiające zachowanie ciągłości procesów związanych z produkcją, magazynowaniem i dystrybucją towarów. Oferowane przez czołowych, znanych na całym świecie producentów wózki z silnikami pracującymi w technologii prądu zmiennego stanowi oczekiwane przez nabywców doskonałe połączenie nowoczesnej technologii, wytrzymałych rozwiązań konstrukcyjnych oraz wysokiej estetyki i bezpieczeństwa podczas częstej eksploatacji.

Wózki z napędem elektrycznym perfekcyjnie sprawdzają się w realizacji wszelkich procesów związanych z transportem wewnętrznym i magazynowaniem towarów. Zwykle nie ma również najmniejszych problemów z zapewnieniem odpowiednich części zamiennych. Do wyboru są wózki elektryczne czterokołowe i trzykołowe. Wózki czterokołowe znane są z doskonałej stabilności, jednak mają one mniejszą manewrowość w porównaniu z wózkami trzykołowymi, które doskonale radzą sobie nawet z ostrymi promieniami skrętu w wąskich pomieszczeniach magazynowych, ale w związku z tym są również nieco mniej stabilne.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane miejsca zaznaczone są gwiazdką *

*

Scroll To Top