Home / Informacje / Hosting dla startujących firm – jak go wybrać?
Hosting dla startujących firm – jak go wybrać?

Hosting dla startujących firm – jak go wybrać?

Jeżeli wreszcie podjąłeś decyzję o tym, aby zlecić wykonanie Twej pierwszej strony internetowej, która ma stanowić swego rodzaju narzędzie marketingowe przyciągające nowych klientów, koniecznie powinieneś rozważyć jeszcze jedną równie istotną kwestię, jaka przesądza o sukcesie biznesu online a mianowicie – jaki hosting wybrać?

To, jak „hula” w sieci dany serwis jest uzależnione w bardzo dużym stopniu od tego, z jak solidnym dostawcą hostingowym nawiążesz współpracę. Hosting to bowiem nic innego jak swoisty motor napędzający Twoją stronę www, silnie oddziałujący na funkcjonowanie, jakość i tempo wczytywania się witryny. Dla tych, którzy nie mają rozeznania w temacie, przygotowaliśmy kilka cennych wskazówek. Zobacz, na co w szczególności powinieneś zwrócić uwagę.

Stosunek ceny do wydajności serwerowych

Taka a nie inna propozycja hostingowa jest wynikiem posiadania przez daną firmę usługową określonego zaplecza serwerowego. Im lepszej klasy maszyny ma ona w swym zanadrzu, tym bardziej zadowalającą opcję hostingową może ona przedstawić swym konsumentom. Z perspektywy zupełnego laika, warto zwrócić uwagę na to, jaki jest stosunek ceny do możliwości danego serwera. Modnym, aczkolwiek zdecydowanie najsłabszym parametrowo rozwiązaniem okazuje się tak zwany serwer współdzielony, który uwzględnia w swym wachlarzu ofertowym praktycznie każdy dostawca hostingu. Powód? Niestety, co tanie to drogie, jak głosi popularne powiedzenie i akurat w aspekcie usług hostingowych jak najbardziej ma to swoje odzwierciedlenie. Wyobraź sobie, że klientem tego samego dostawcy, którego wybrałeś Ty jest setka innych właścicieli stron www i wszyscy mają do dyspozycji określoną przestrzeń serwerową wydzieloną na tym samym urządzeniu technicznym. Przeciążenia, fragmentaryczne wczytywanie, awarie, przestoje w pracy serwera, a co za tym idzie również szwankowanie Twojej witryny to przy takim hostingu w zasadzie chleb powszedni. Co innego natomiast, gdy postawisz na opcję nieco droższą, ale i odznaczającą się wyższą jakością. Marką, na przykładzie której krótko przybliżymy tego rodzaju możliwości hostingowe jest znana firma Hekko. O czym mowa? Spójrz dalej.

Większe koszty, lepsze standardy

Nieporównywalnie korzystniejsze okazuje się postawienie na wysokiej klasy serwery VPS, czyli Virtual Private Server, które bazują na wydzieleniu zdecydowanie większej przestrzeni serwerowej pojedynczemu konsumentowi niż w przypadku hostingu współdzielonego. Przy VPS nie ma opcji przypisywania do jednej maszyny serwerowej aż tak dużego grona użytkowników, a to jest równoznaczne nie tylko z większym komfortem dla właściciela danego serwisu, ale przede wszystkim jego odbiorców, którzy nie mają kłopotu z ładowaniem się witryny, wyświetlaniem znajdującej się na niej grafiki, czy częstymi awariami technicznymi. Wspomniana już wyżej marka Hekko, w swym rozległym wachlarzu oferty hostingowej ujmuje także najbardziej zaawansowaną opcję hostingową, jaką stanowią serwery dedykowane. Polega to na przypisywaniu całej maszyny serwerowej i jej pełnej powierzchni dyskowej wyłącznie jednemu użytkownikowi. To strzał w dziesiątkę dla mocno rozbudowanych serwisów, czy też portali oraz potężnych baz danych, które z założenia mają być sukcesywnie rozwijane.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane miejsca zaznaczone są gwiazdką *

*

Scroll To Top