Home / Wszystkie pomysły / Pomysł na biznes: nadruki na koszulkach
Pomysł na biznes: nadruki na koszulkach

Pomysł na biznes: nadruki na koszulkach

Sklepy z odzieżą czy projektanci ubrań, zarabiają krocie na oryginalnych ubraniach. Ostatnio na topie są koszulki z indywidualnymi nadrukami. Może to być doskonały pomysł na biznes, ale wymaga zakupu lub wydzierżawienia profesjonalnych maszyn do druku na dzianinach lub bawełnie.

Można oczywiście na początku zlecać druk na koszulkach drukarniom, ale jego jakość może nie być zbyt wysoka, a na dodatek będzie to niepożądane rozczłonkowanie działalności w przyszłości. Jak rozpocząć działalność i jakie materiały czy narzędzia zakupić, aby rozpocząć biznes polegający na wykonywaniu nadruków na koszulkach i na samej produkcji takich koszulek.

Trzy drogi biznesu

Można albo założyć firmę, która na zlecenie będzie wykonywała wyłącznie druk na koszulkach, zawierając umowy z firmami odzieżowymi, albo też zdecydować się na założenie przedsiębiorstwa produkującego własną linię odzieży z nadrukami. Trzecią możliwością, wiążącą się z produkcją linii koszulek z nadrukami, jest umożliwienie klientom zaprojektowanie druku, a firma go wykona z wykorzystaniem własnych koszulek o odpowiednim kolorze i gramaturze bawełny.

Jak zacząć?

Na początek trzeba przeanalizować konkurencję występującą w tej branży działalności gospodarczej. W Polsce rynek koszulek z nadrukami nie jest jeszcze tak nasycony, jak chociażby w Stanach Zjednoczonych, zaś zindywidualizowane produkty cieszą się uznaniem klientów. Nowatorskie projekty nadruków mogą wynieść firmę produkującą koszulki z nadrukami na wyżyny modowe i sprawić, że będzie ona sprzedawała swoje wyroby nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Wszystko zależy od jakości druku, jakości koszulek jak i od samych projektów, warto więc pomyśleć o możliwości zatrudnienia na stanowisku kreatywnym zdolnego, młodego projektanta. Może on być olbrzymią wartość dla przedsiębiorstwa.

Pierwszym krokiem formalnym do zrealizowania projektu biznesu polegającego na produkcji ubrań z nadrukami, będzie zarejestrowanie takiej działalności gospodarczej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Następnie, przedsiębiorca będzie musiał zarejestrować się w ZUS jako płatnik składek oraz ewentualnie w Urzędzie Skarbowym jako płatnik VAT, jeśli chce opłacać VAT lub jest do tego zobowiązany ustawą o podatku od towarów i usług.

Dla prowadzenia takiej działalności konieczne będzie wynajęcie powierzchni produkcyjnej, np. hali, w której ustawione zostaną maszyny do tworzenia druków cyfrowych i ich nanoszenia na koszulki. W lokalu firmowym musi znaleźć się miejsce na magazyn wyrobów gotowych i półsurowców do produkcji, czyli bawełnianych koszulek. Musi istnieć miejsce dla projektantów i osób obsługujących klientów. Istotne jest stworzenie biura dla właściciela, który będzie zarządzał przedsiębiorstwem i spotykał się z kontrahentami.

Pierwsze zakupy

Chcąc trudnić się produkcją nadruków na koszulki, musimy wyposażyć swoją firmę w profesjonalne maszyny, pozwalające na nanoszenie gotowych projektów druków cyfrowych na materiał. Koszt takiej specjalistycznej maszyny do sitodruku na materiałach to około 50 tys. zł. Można wyleasingować maszynę i rozłożyć jej koszty na dłuższy okres czasu. Potrzebne będą jeszcze koszulki do produkcji, których koszt waha się w przedziale 7-10 zł za sztukę, jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na zakup ilości hurtowych. Lepszej jakości koszulki bawełniane będą odpowiednio droższe. Warto zapoznać się z ofertą hurtowników i zawiązać trwałą umowę o współpracę, co pozwoli na uzyskanie rabatów i zniżek.

Maszyny pozwalają na szybką produkcję koszulek, ale najpierw trzeba mieć gotowy projekt do wydruku. Trzeba więc go zaprojektować, przy użyciu profesjonalnych programów graficznych, których koszt na jedno stanowisko wynosi 2-3 tys. zł (Photoshop czy tańszy Corel Draw). Do tego projektanta będzie trzeba zaopatrzyć w dobrej klasy komputer, który pociągnie za sobą kolejny koszt 3-4 tys. zł.

Sprzedaż koszulek

Produkując koszulki z nadrukiem trzeba je jeszcze gdzieś sprzedawać. Możliwości jest wiele:

 • Zawiązanie współpracy z klepami odzieżowymi i markami sieciowymi, dotyczącej dostarczania koszulek z nadrukiem,
 • Sprzedaż koszulek w serwisach aukcyjnych lub w sklepie internetowym,
 • Sprzedaż koszulek w sklepie stacjonarnym,
 • Produkcja koszulek na indywidualne zamówienia klientów.

Pomysł na biznes polegający na tworzeniu nadruków na koszulkach jest dobrze znany za granicą, a i w Polsce nie brakuje młodych ludzi, którzy zajęli się taką działalnością gospodarczą. Niemniej, dobrej jakości koszulki, z ciekawym nadrukiem, zaprojektowanym przez zdolnych projektantów, na pewno znajdą swoich nabywców.

Sprawdź także: projektant-nadrukow.pl

Przykładowe koszulki z nadrukiem

Koszulka z nadrukiem - przykład 1
Koszulka z nadrukiem - przykład 2
Koszulka z nadrukiem - przykład 3
8.79 avg. rating (87% score) - 19 votes

2 komentarze

 1. Osobiście polecam inny generator niż ten podany powyżej. Ma więcej opcji i jest moim zdaniem bardziej przejrzysty http://dobrekoszulki24.pl/generator-nadrukow/

 2. Ciekawy artykuł i rekomendacja.

  Postanowiłem skorzystać z usług Projektanta Nadruków i rzeczywiście dają radę.

  Z racji tego że nie jestem z Warszawy koszulkę zaprojektowałem i zamówiłem przez stronę (moduł może i zwykły ale dzięki temu bez problemu można zaprojektować swoją koszulkę).

  Wybrałem opcję dostawy kurierem, po 3 dniach zamówienie miałem u siebie. Koszulka firmy Frut of the Loom ( brawo, często są wciskane jakieś chińskie szmaciaki) nadruk lekko wyczuwalny ale trwały i z tego co wyczytałem na dołączonej instrukcji można prać w automacie.

  Po ponad miesiącu używania mogę polecić Projektanta, nadruk się trzyma pomimo kilku prań.
  Tak trzymać 😉

  Dobra miejscówka na ekspresową realizację. Nadruk się trzyma więc trzyać tak dalej 😉

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane miejsca zaznaczone są gwiazdką *

*

Scroll To Top