Home / Wszystkie pomysły / Pomysł na biznes: Paintball
Pomysł na biznes: Paintball

Pomysł na biznes: Paintball

Zabawy integracyjne w firmach i instytucjach czy korporacjach, albo np. w nowo utworzonych grupach studenckich, są coraz ciekawsze. Nie sprowadzają się już do organizowania jedynie imprez tanecznych w barach, restauracjach czy wynajętych na ten cel lokalach, ale do organizacji ciekawych imprez tematycznych, które pozwalają na odreagowanie wszystkich uczestników od stresu dnia codziennego i na sformułowanie zgranej grupy, w której członkowie potrafią świetnie ze sobą współpracować.

Jedną z najbardziej popularnych imprez integracyjnych jest zespołowa gra w paintball. Stwarza to warunki do otwarcia biznesu paintballowego. Jak zacząć i czy jest to biznes na tyle dochodowy, aby opłacało się w niego zainwestować?

Na czym to polega?

Gra w paintball jest przeniesieniem treningów i szkoleń militarnych na bardziej pokojowy grunt. Strzela się za pomocą kulkowej amunicji wypełnionej farbą. Co prawda, jeśli dostanie się taką kuleczką z małej odległości, można nabawić się siniaków, ale jeśli podczas gry przestrzega się wszystkich zasad bezpieczeństwa, między innymi ma się na głowie specjalny kask z maską, paintball będzie emocjonującą grą zespołową, pozwalającą sprawdzić swoje siły w poligonowych warunkach.

Coraz więcej osób interesuje się grą w paintball. Grupy przyjaciół spędzają tak wolny czas całymi rodzinami, zaś w firmach już standardem stało się organizowanie wyjazdów integracyjnych na poligonach, z karabinem na kulki z farbą w ręce. Zapotrzebowanie na tego typu atrakcje jest ogromne w całym kraju, choć w większości przypadków paintball będzie rozrywką lub sportem sezonowym, chyba że właściciel wyposażenia paintballowego oprócz zapewnienia warunków plenerowych do gry, będzie też w stanie zagwarantować warunki halowe, co jednak pociąga za sobą spore koszty. Dobrym pomysłem w takim przypadku może być wynajęcie na takie cele nie hali sportowej, ale np. starej fabryki, choć wówczas przyjdzie nam zabezpieczyć wszelkie elementy konstrukcyjne takiej budowli, aby nie doszło do katastrofy budowlanej i wszyscy uczestnicy zabawy czuli się bezpiecznie.

Lokalizacja pola paintballowego

Przed założeniem firmy paintaballowej musimy zapewnić przyszłym graczom atrakcyjny teren do „walki” zespołowej. Można go zorganizować nawet na własnej działce przy domu, jeśli organizować chcemy w przyszłości paintball na niewielką skalę, np. dla zawodników w grupach 5-osobowych. Trzeba jedynie dysponować dużą działką, najlepiej z drzewami, gdzie wydzielimy przy użyciu zwyczajnej metalowej siatki teren na grę w paintball. Będziemy musieli umieścić tam przeszkody urozmaicające pole bitwy – stare samochody, rozległe doły, drzewa, krzaki, nasypy gruzu czy ceglane murki.

Najlepiej otwierać pole do gry w paintball w niewielkiej odległości od miasta, gdzie łatwo będzie dojechać potencjalnym klientom. Ważne jest przy tym rozreklamowanie swojej działalności – poprzez stronę internetową, zakupy grupowe, plakaty, ulotki i oczywiście marketing szeptany – wśród znajomych, czy w dużych firmach. Do tego celu można zatrudnić profesjonalnych marketerów, albo na początek spróbować swoich sił w promocji samodzielnie.

Ile to kosztuje?

Zakładając, że mamy dużą działkę i możemy na niej urządzić średniej wielkości pole do paintballu, przyjdzie nam jeszcze wydać sporo pieniędzy na niezbędne urządzenia. Konieczny ekwipunek dla jednego gracza – mundur, ochraniacze, maska z kaskiem, pistolet, butla i magazynek to wydatek rzędu około 1500 zł. Można nabyć takie osprzętowanie znacznie taniej, ale jego jakość nie będzie zbyt wysoka. Trzeba mieć na początek co najmniej 10-12 kompletów sprzętu, aby przyciągnąć pierwszy klientów. Konieczny będzie też zakup kulek z farbą, które kosztują niewiele. Za 70-80 zł kupimy 1000 kulek. Im więcej ich kupujemy, w ilościach hurtowych, tym mniej zapłacimy za jedną kulkę. Musimy mieć na rozpoczęcie działalności około 20 tys. zł, zakładając, że przynajmniej na początku będziemy organizować grę w paintball dla mniejszych grup.

 

9.33 avg. rating (90% score) - 6 votes

Jeden komentarz

  1. Witam mam pytanie chcę założyć pole do paintballa i jestem na etapie wypełniania papierów o dotację z urzędu pracy.ale ostatnio dowiedziałem się że na mojej działce nie ma planów zagospodarowania na prowadzenie działalnośći gospodarczej. pytanie moje brzmi czy potrzebuje jakieś pozwolenie na paintball skoro nie bede budować żadnych wiat ani magazynów tylko przeszkody wolno stojące nie związane na stałe z gruntem,i czy ktoś ubespieczy mi takie pole bez pozwolen. Proszę o pomoc w tej kwestii

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane miejsca zaznaczone są gwiazdką *

*

Scroll To Top